Vil du være en del af et advokatfirma i rivende udvikling? Er du motiveret til at gøre en forskel og levere den gode kundeoplevelse? Så er du måske vores nye kollega
Vi oplever fortsat en stigende efterspørgsel på vores juridiske kompetencer, og vi leder derfor efter en receptionist, der kan hjælpe vores chefreceptionist med at løse mange forskelligartede opgaver. Hos Advokatgruppen lægger vi vægt på den gode kundeservice, så det er derfor vigtigt, at dette falder dig naturligt.
Du vil i tæt samarbejde med vores chefreceptionist, Louise, være vores stemme udadtil. Herudover vil du have en stor kontaktflade på kontoret helt generelt, og vi vægter derfor en teamplayer-mentalitet højt.
Arbejdsopgaver:
- Telefonomstilling
- Modtagelse af gæster i receptionen
- Klargøring og oprydning af mødelokaler ved møder i huset
- Pasning af firmaets officielle mailindbakke
- Åbning og scanning af fysisk post
- Håndtering af hvidvaskopgaver
- Ad hoc opgaver
Om dig:
- Vi forestiller os, at du er i gang med at afholde dit sabbatår og har mod på en stilling med både ansvar og plads til udvikling.
- Du er serviceminded, struktureret og hjælpsom.
- Du er smilende og imødekommende.
- Du kan varetage både administrative og praktiske ad hoc-opgaver.
Vi tilbyder:
- En spændende stilling, der vil udfordre og udvikle dig fagligt som personligt
- Et uformelt arbejdsmiljø
- Stor fleksibilitet, og mulighed for at forme din arbejdsdag
- Godt kollegialt fællesskab og regelmæssige sociale arrangementer
Tiltrædelse hurtigst muligt
Vi søger vores nye kollega hurtigst muligt. Vi indkalder løbende og afslutter rekrutteringsprocessen, når den rette kandidat er fundet.
Sådan ansøger du:
Send venligst din ansøgning og CV, snarest muligt til job@advokatgruppen.dk.
Hvis du har spørgsmål til jobbet, er du velkommen til at kontakte Lone Toft Axelsen på tlf. 76 28 14 75 eller på mail lta@advokatgruppen.dk
Vil du være en del af advokatgruppen, men passer denne stilling ikke til dig? Hold dig løbende opdateret på vores ledige stillinger på vores karriereside lige her.
